دوست دارید نکاتی را از کسی یاد بگیرید که ۸۸ میلیارد دلار ارزش دارد؟

نکات مربوط به سرمایه گذاری وارن بافت(Warren Buffett ):چگونه شما می توانید ۸۸ میلیارد دلار از سرمایه گذاری کسب کنید

گفته می شود که وارن بافت ، شخص بزرگ و با نفوذ ایالت متحده، سرمایه ای ۸۸ میلیارد دلاری از طریق سرمایه گذاری و شرکت های تجاری خود بدست آورده است. این فرد ۸۷ ساله به عنوان سومین فرد ثروتمند جهان ثبت شده است. او پول خود را از طریق سرمایه گذاری دقیق در تعدادی از شرکت های پیشرو ، مهمترین آنها از طریق Berkshire Hathaway  یک شرکت همگانی مالی و بیمه ای انجام داد که این مرد ۸۷ ساله هنوز هم نقش موفقی را در این زمینه ایفا می کند و به عنوان مدیر عامل و رئیس فعالیت می کند.

بافِت یک نیکوکار چشمگیر است ، که بخش بزرگی از ثروت خود را به علل نیکی می بخشد و ۹۹ درصد از ثروت خود را به واسطه امور خیریه وعده داده است. با این وجود علیرغم بخشش مکرر وی ، پول به سمت کسب و کار وی ادامه می یابد. راز وارن بافت چیست و آیا نکات مربوط به سرمایه گذاری وی می تواند در جست و جوی ثروت خود به شما کمک کند؟ در این مقاله ، آموزش تجاری به برخی از توصیه های عرفانی وی برای سرمایه گذاران پرداخته و استراتژی قابل دستیابی او برای رشد مالی را تجزیه و تحلیل می کند.

نکته برتر بافِت برای سرمایه گذاری

«وقتی فردی همراه با پول، شخصی با تجربه را ملاقات می کند، فرد با تجربه کار خود را با پول خاتمه می دهد و دیگری کار خود  را همراه با تجربه ترک می کند»

در آخرین روز تولد وارن بافت ، در آگوست سال ۲۰۱۷، از او پرسیده شد که چه توصیه ای را برای یک سرمایه گذار جدید صادر می کند. وی جمله ی معروف بالا را بیان کرد که اغلب به Jackson Brown نسبت داده میشد.در واقع، این تجربه است که به بافِت کمک کرده است که به مرد ثروتمند امروز تبدیل شود. او سابقه استفاده از تجربیات خود در سرمایه گذاری ها را دارد، حتی جایی که به نظر می رسد محبوبیت بسیار کمی دارد ، باز هم در صدر قرار دارد.

در سال ۲۰۰۵ ، بافت بطور علنی ۵۰۰۰۰۰ دلار را علیه یک چیز غیر معقول شرط بندی کرد. وی گفت که یک صندوق شاخص پایین با هزینه کم ، همیشه در بلند مدت از صندوق های پوشش ریسک حمایت می کند. صندوق های پوشش ریسک در میان نخبگان وال استریت که تمایل دارند از حالات ریسک پذیر پیروی کنند ،بسیار محبوب است؛ با این وجود بافِت بازی طولانی را انجام می دهد. ده سال بعد ، حدس و گمان های او ، درست ثابت شد. در جایی که صندوق های پوشش ریسک سود تئوری ۲۲۰۰۰۰ دلار را دریافت می کنند ، انتخاب واحد بافتS&P Vanguard  ، تقریبا ۸۰۰۰۰۰ دلار سود را بدست می آورد.

عادات سالم پولسازی را تشکیل دهید

بافِت در سال۲۰۰۷ گفته است: « آنها می گویند زنجیرهای عادت خیلی آسان است احساس شوند تا اینکه بیش از حد سنگین نشوند». عادت های بد می توانند گران تمام شوند ، زیرا سرمایه گذاران مرتبا همان اشتباهات را مرتکب می شوند. او توصیه می کند که همیشه ذخایر نقدی حفظ شوند و هیچوقت نباید  پول را دنبال کرد. اگر یک سرمایه گذار ضرر می کند ، آنها باید بفروشند و دوباره امتحان کنند ، نه اینکه بدنبال پول بد با پول بیشتر بروند.

شما همیشه باید به جای اینکه به دنبال روش های سریع ثروتمند شدن باشید، به دنبال سرمایه گذاری طولانی مدت باشید. وی یک بار در کنفرانس سرمایه گذاری گفت: « امروز اگر کسی در سایه نشسته است به این دلیل است که کسی مدتها قبل درختی کاشته است.». وی در پاسخ به این سوال که چگونه سرمایه گذاران باید سود خود را در حدس و گمان های خود تضمین کنند، توصیه کرد:«باید تمرکز آنها بر دستیابی به دستاوردهای قابل توجه در خرید قدرت در طول عمر سرمایه گذاری خود، ثابت باشد.»

وبلاگ های آموزش تجارت درباره پول به منظور ارائه مشاوره ای بی طرف و در دسترس برای سرمایه گذاران بالقوه و علاقه مندان به امور مالی طراحی شده اند. ما مسئولیت سرمایه گذاری های انجام شده در نتیجه مشاوره در این وبلاگ ها را بر عهده نداریم: نکات ذکر شده در اینجا فقط برای اطلاعات ارائه شده است و هرگونه سرمایه گذاری با ریسک خود سرمایه گذار انجام می شود. لطفا قبل از انجام هرگونه سرمایه گذاری اصلی، مشاوره حقوقی بدست آورید و از خود و پول خود محافظت کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *