راهی برای تبدیل شدن به معامله گر فارکس: چقدر طول می کشد تا معاملات فارکس را یاد بگیرید؟

راهی برای تبدیل شدن به معامله گر فارکس: چقدر طول می کشد تا معاملات فارکس را یاد بگیرید؟

طبیعتا، یکی از متداول ترین سوالات مربوط به تجارت فارکس ، این است که چقدر طول می کشد تا معاملات فارکس را یاد بگیرید؟

شکی نیست که این یک سوال بسیار عادی و واضح است و هر مبتدی در بازار فارکس دلیل خوبی برای پرسیدن آن دارد. در پایان روز ، تجارت فارکس فرصت خوبی شناخته می شود اما موارد دیگری در زندگی نیز وجود دارد که به آن علاقه مند خواهید شد.

این سوال از دیدگاه یک مبتدی بسیار‌ حائز اهمیت است، همچنین بیانگر تقاضای جدی دانش بیشتر و آموزش بهتر در زمینه ارز از دیدگاه یک تاجر با تجربه است. از آنجا که پاسخ صریح و واضح  به این سوال این است که شما قطعا برای یادگیری تجارت فارکس به عنوان یک ماده آموزشی اساسی، به زمان خیلی طولانی نیاز ندارید.

با این حال، در سطح فردی، این یک سفر طولانی مدت برای تسلط بر تجارت فارکس و توسعه و تکمیل مهارت ها و  تاکتیک هایی است که شانس شما را برای تبدیل شدن به یک معامله گر سودآور ارز، افزایش می دهد.

مانند هر چیز دیگری در زندگی ، هنگامی که بیش از حد بر روی هدفتان(که تبدیل شدن به یک معامله گر فارکس است) متمرکز شوید، تمایل دارید که خود سفر را فراموش کنید و به طور بالقوه ای آنچه را که برای شما به عنوان یک فرد در دنیا است فراموش خواهید کرد.و واقعا چگونه می توانید به آنچه که می خواهید، برسید.

شکی نیست که به یاد آوردن اصول تجارت فارکس به عنوان یک قطعه از مطالب آموزشی ، کار سختی نیست و زمان بر است. با این وجود ، باید در نظر داشته باشید که با تمام دانش بعدی چه می خواهید انجام دهید ، چگونه می توانید آن را به کار بگیرید و آن را عملی کنید ، چگونه آن را بسازید.

بنابراین هر فرد زحمتکش قادر است در یک بازه زمانی کوتاه ، آموزش تجارت فارکس را بیاموزد اما در این حالت متوقف نمی شود و اگر می خواهید بر همه ابزارها و بازارهای خارج تسلط داشته باشید ، دوست دارید وقت خود را صرف یادگیری همه جانبه کنید، دوره جامع تحلیل بازارهای مالی به شما کمک می کند که راه خود را به سوی فرصت های معاملاتی پیش ببرید.

تنظیم جدول زمانی می تواند خوب باشد و به شما در پیشرفتتان کمک کند. با این حال، اگر قادر به رسیدن به نقاط عطف و مهلت های به موقع خود نیستید ، لازم نیست نگران باشید و به سادگی، و با تلاش تمام، به راه خود ادامه دهید.

بنابراین، هنگامی که می خواهید آموزش معاملات فارکس را یاد بگیرید ، جنبه های مختلفی که باید به آنها توجه کنید چه هستند؟آنها را در زیر بررسی کنید.

  • اول از همه، شما می خواهید بفهمید که معاملات فارکس چگونه کار می کنند. هنگامی که می شنوید فردی درباره تجارت ارز صحبت می کند، می دانید که این نوعی سرمایه گذاری است که امروزه به دلیل ورود آسان و فرصت های خوبی که بازار ارز ارائه می دهد ، حتی برای مبتدیان با سرمایه بسیار پایین نیز مناسب است. بسیاری از مردم تعجب می کنند که بازار فارکس دقیقا چگونه کار می کند و آنها دوست دارند یاد بگیرند که چگونه از آن پول در بیاورند. مفهوم تجارت با ارز بسیار ساده است و متشکل از معامله گرانی است که درباره نوسان ارزهای دو کشور گمانه زنی می کنند. حقیقت این است که مهم نیست مفهوم اصلی تجارت فارکس چقدر ساده باشد ، اما هنوز هم به اندازه کافی مبتدیان را به چالش می کشد، بنابراین بررسی ها نشان می دهد که ۹۶٪ از تازه کارهای تجارت فارکس بعد چند معاملات اول چیزی گیرشان نمی آید. به نظر می رسد این چیزی است که در ابتدا بسیاری از افراد به راحتی یاد می گیرند و درک می کنند ، اما هنوز هم به مهارت لازم دارند و مدام در حال پیشرفت برای تسلط یابی هستند. در واقع ، یک میزان بسیار زیاد از شکست در بین معامله گران فارکس (حتی افراد با تجربه)  وجود دارد ، زیرا یک منحنی یادگیری کاملا شیب دار وجود دارد، زیرا این محیط سرمایه گذاری در درجه اول برای افرادی تنظیم شده است که واقعا مکانیسم آن و موتور قدرتمند موجود در پشت آن را می بینند و درک می کنند. بنابراین برای مبتدیان تجارت فارکس ، هدف اصلی دوام آوردن به اندازه کافی  طولانی است تا آنها بتوانند کارشان را درک کنند و اینکه آنچه در مورد بازار فارکس به عنوان یک مفاد آموزشی آموخته اند را در عمل به کار گیرند.
  • درمورد انتظارات خود واقع بین باشید. علاوه بر داشتن دانش خوب و سوابق تحصیلی ، نکته بسیار مهم بعدی در مورد تبدیل شدن به یک معامله گر ارز ، داشتن انتظارات واقع بینانه درباره آنچه پس از حضور در بازار اتفاق می افتد ، است. رویکرد واقع گرایانه باید شما را در کل تجربه تجارت فارکس خود، از ابتدا تا انتها همراه کند. اول از همه ، شما باید نسبت به این حقیقت واقع بین باشید که اگر دانش خوبی در مورد مفاد و زمینه ندارید نمی توانید معامله گر شوید. علاوه بر این ، باید از این واقعیت آگاه باشید که کلیه آن تبلیغاتی که ادعا می کنند تجارت ارز شما را یک شبه میلیونر می کند ، قطعا انتظارات واقع بینانه را ارتقا نمی دهند. مشکلی نیست اگر می خواهید سریع ثروتمند شوید ، شغل تمام وقت خود را رها کنید و از حرفه خود به عنوان یک تاجر ثروتمند لذت ببرید. با این حال، در زندگی واقعی«سریع» به معنای یک ماه نیست. حتی یک سال هم نیست. اگر در طول یک دهه این اتفاق برای شما بیفتد خوش شانس هستید زیرا این مورد برای معامله گرانی که به اندازه کافی نظم دارند و می توانند دوام بیاورند، اتفاق می افتد. خیر، شما قصد ندارید شغل خود را رها کنید ، اما مطمئنا می توانید روی یادگیری و تمرین تمام روشها و استراتژی هایی که در نهایت می تواند به شما در سودآوری در آینده کمک کند ، متمرکز شوید.

 

  • بر مدیریت ریسک تمرکز کنید. شما نیاز به یک استراتژی مدیریت ریسک محکم دارید تا بتوانید از ،از دست دادن همه چیز جلوگیری کنید.هنگامی که صحبت از مدیریت ریسک در معاملات فارکس است ، می توانید مطمئن باشید که حمایت بسیار لازم در این بازار را برای شما فراهم می کند. تاکتیک های بسیاری در رابطه با مدیریت ریسک وجود دارد، از جمله محدود کردن اندازه سایز معامله، تبدیل پوششی،تجارت در ساعات مشخص روز، تشخیص اینکه چه وقت ضرر می کنید یا به طور کلی معاملات را متوقف می کنید. برخی از معامله گران ترجیح می دهند این روشهای قدرتمند را برای جلوگیری یا پیشگیری از ضرر به کار نبرند، زیرا آنها را محدود کننده های سودهای اصلی می دانند. درحالی که ریسک های بزرگ می توانند پولهای زیادی به همراه آورند، احتمالا باعث خرابی ها و خسارات بیشتری می شوند. به همین دلیل است که اتخاذ یک استراتژی موثر در مدیریت ریسک ، بخش مهمی از یادگیری نحوه تجارت در بازار فارکس است.

 

  • تدوین استراتژی تجارت. حفظ نظم و انضباط شما بخش مهمی از تجارت است و داشتن یک استراتژی معاملاتی مؤثر ، نشانه روشنی است که می توانید آن استراتژی را در کلیه معاملات هایی که انجام می دهید ، عملی کنید. هدف شما ایجاد یک استراتژی آزمایش شده و منطقی است که دانش و تجربه ای را که بدست آورده اید ، مهارت های شخصی، مدیریت ریسک و تحمل ریسک و نظم و انضباط خود را تالیف کنید. به خاطر داشته باشید که تدوین استراتژی معاملاتی ارز بدون پیشینه تحصیلی خوب و دانش کافی برای اطمینان حاصل کردن از صرف وقت مناسب برای یادگیری تجارت ارز، غیرممکن است.

 

  • روانشناسی موجود در معاملات فارکس را درک کنید. درک روانشناسی معاملاتی که جزئی از کل فرایند معاملاتی ارز است، هر زمان که شخصی هدف موفقیت طولانی مدت در بازار را داشته باشد، برای او جنبه مهمی تلقی می شود. کنترل احساسات کلید تجارت بهتر است زیرا احساساتی مانند طمع و نا امیدی باید از معادله خارج شود. هم اعتماد به نفس بیش از حد و هم ترس ، مشاوران بد و دشمنان اصلی شما هستند. حقیقت این است که تجارت فارکس یک علم دقیق است که طرفدارِ تصمیم گیری منطقی است. بخشی از فرایند یادگیری تسلط بر نظم و انضباط، خود ارزیابی و صبر است و هنگامی که این موارد را با یک آموزش خوب ارز ترکیب کنید ، شانس خود را برای انتخاب بهتر تجارت و لذت بردن از تصمیماتی که در نهایت می تواند شما را به موفقیت سوق دهد ، افزایش دهید.

 

  • یک دوره بردار. تمام جنبه های فوق الذکر در مورد آمادگی شما در بازار ارز(فارکس) بدون آموزش صحیح در این زمینه معنی نخواهد داشت. هیچ راه بهتری برای یادگیری همه چیزهایی که باید در مورد معاملات ارز بدانید وجود نخواهد داشت مگر یک دوره تجاری حرفه ای ، به روز ، عمیق، آسان و قابل فهم و مفید. ما در مجموعه آموزشی تاجر برتر نیاز به چنین دوره هایی را درک می کنیم و به همین دلیل ما این امکان را برای شما فراهم می کنیم که از یک دوره کلاس جهانی بهره مند شوید که می توانید در اینجا اطلاعات بیشتری کسب کنید. راهنمایی نهایی برای معاملات ارز بهترین فرصت شما برای یادگیری چگونگی تجزیه و تحلیل بازار جهانی ، نحوه ردیابی و سرمایه گذاری در حرکت بازار ، چگونگی توسعه مهارت ها و تکنیک های ذکر شده در بالا و چگونگی استفاده از آن دانش است. بهترین بخش این است که دوره اساسی تجارت ارز ما تضمین موفقیت شماست با 2هفته گارانتی بی قید و شط بازگشت تمام وجه ، تنها چیزی که شما نیاز دارید ثبت نام در وب سایت است و شما دسترسی کاملی به این مجموعه مطالب آموزشی خواهید داشت.برای تکمیل تمام مواردی که می توانید علاوه بر این از دوره های تحلیل تکنیکی و بنیادی موجود در وب سایت در اینجا بهره مند شوید و آرشیو مقالات معاملاتی ارز را مرور کنید که افق شما را حتی بیشتر گسترش می دهد.

 

مهم نیست که چه مدت طول بکشد تا شما تجارت فارکس را یاد بگیرید. آنچه شما باید روی آن تمرکز کنید و بیشترین اهمیت را دارد ، پیروی از قوانین آموخته شده است، آیا قادر خواهید بود به برنامه اولیه خود پایبند باشید یا طبق برنامه جدید ، به توسعه آن ادامه دهید. چیزهایی که شما یاد می گیرید ، چقدر خوب در آن منضبط هستید و قادر خواهید بود به این مهارت تسلط داشته باشید. به طور خلاصه ، شما همچنان به عنوان یک تاجر ارز متمایز با تجارت هر روزه، هر مهارت جدیدی که بدست می آورید، هر دانش جدیدی که می آموزید ، هر مفهوم جدیدی که می فهمید ، هر موقعیتی که به دست می آورید و هر شکستی که تجربه می کنید ، به شکل دادن خود ادامه می دهید. این یک روند مداوم و بدون توقف است، این به عهده شماست که آیا به جلو حرکت خواهید کرد و به نقاط عطف خود خواهید رسید یا با دستان خالی از آن خارج می شوید.

به جای اینکه از خود بپرسید: یادگیری معاملات ارزی چقدر طول می کشد؟ می توانید روی این دو سوال متمرکز شوید:

  • چقدر حاضرم کار انجام دهم؟ از نظر واقعی، برای بیشتر افراد، صرف یک دقیقه از روز هم برای یادگیری تجارت ارز ممکن نیست. هرچه بیشتر وقت خود را برای یادگیری بگذارید، نتایج بهتری خواهید داشت و سریعتر پیشرفت خواهید کرد. با این حال، اگر زمان برای یادگیری محدود است، از وقت محدود خود با اطلاعات و منابع مناسبی که دارید، به بهترین نحوه ممکن استفاده کنید.
  • من چقدر تغییر پذیر هستم؟ برای تبدیل شدن به یک معامله گر ارز لازم نیست دانشجوی برتر باشید ، فقط باید شنونده خوبی باشید و بر رفتار و احساسات خود کنترل خوبی داشته باشید. نفس خود را فراموش کنید و برای دستیابی به مهارت های جدید و سازگاری با مفاهیم جدید کاملا آمادگی داشته باشید.

نتیجه گیری

شکی نیست که منحنی یادگیری معاملات ارز برای همه فردی است و به تعدادی از عوامل شخصی و محیطی بستگی دارد. در حالت ایده آل ، مطمئنا می توانید تجارت در معاملات ارز را در یک بازه زمانی بسیار کوتاه ، به خصوص با کمک و راهنمایی دوره ها و آموزش های معتبر مانند آنچه که توسط مجموعه آموزشی تاجر برتر ارائه می شود را یاد بگیرید و مطمئن شوید همه چیز متناسب با نیازها ، ابزارها و سبک یادگیری شما باشد.

با این وجود، برای اینکه بتوانید تجارت ارز را سریع یاد بگیرید ، دوست دارید آن اهداف را در اولویت قرار دهید. زمانی که شما نیاز به یادگیری معاملات ارز دارید به این بستگی دارد که چقدر تجارت ارز برای شما مهم است. شما می خواهید انگیزه خوبی را درون خود بیابید و خیلی زود قادر خواهید بود پیشرفت خوبی داشته باشید.

اما، به جای ترس از مهلت، محدود کردن خود در هفته ها و ماه ها، انجام دادن سریع کار، بهتر است روی تفکر و برنامه ریزی متمرکز شوید که چگونه تمام آنچه را که آموخته اید به شما در تبدیل شدن به یک معامله گر کمک می کند.

اگر از خواندن این مقاله لذت بردید ، لطفا آن را با دوستان و هرکس که فکر می کنید به آن علاقه دارد به اشتراک بگذارید.

این مقاله توسط مجموعه آموزشی تاجر برتر نوشته شده ، کلیه حقوق مادی و معنوی آن متعلق به مجموعه آموزشی تاجر برتر است و هرگونه کپی برداری و نشر آن بدون ذکر منبع غیر قانونی و حرام است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *