تقویم اقتصادی فارکس: ۵ دلیل که شما به یک مورد نیاز دارید

تقویم‌های اقتصادی فارکس برای کاربردهای زیادی استفاده می شوند و اهمیت آنها را نباید دست کم گرفت.

آنها یک ابزار ضروری هستند و باید بطور منظم بررسی شوند ، به خصوص اگر می خواهید بر اساس اخبار تجارت کنید. و این فقط رویدادهایی نیستند که در روزهای خاصی اتفاق می افتد ، بلکه رویدادهایی را که در طول روز اتفاق می افتند را برجسته می کند.

در مدت زمان چند ساعت می تواند وقایع بی شماری رخ دهد. در حقیقت یک کشور می تواند چندین اعلامیه اقتصادی را به طور همزمان منتشر کند.

همچنین برای ارزهای مختلف رویدادهای مختلفی وجود دارد. در حالی که برخی رویدادهای خبری ممکن است بر یک ارز تاثیر بگذارند ، اما ممکن است اینها هیچ تاثیری بر سایرین نداشته باشند.

رویدادهای اصلی برای جستجوی:

 • سیاست های پولی.شامل موارد زیر است اما محدود به آنها نیست.

نرخ  بهره. بانکهای ملی تغییر در نرخ بهره فعلی خود را اعلام می کنند یا ممکن است در جایی که فکر می کنند در آینده می روند ، اعلام کنند. مهمتر از این ، سایر موسسات تاثیرگذار ممکن است درمورد تغییرات اظهار نظر کنند و ابن همچنین می تواند بر نظرات  سرمایه گذاران تاثیر بگذارد.

تورم. تورم همانطور که توضیح دادیم با نرخ بهره بسیار مرتبط است و هزینه زندگی را اندازه گیری می کند. با افزایش نرخ تورم ، آنها می توانند در نرخ  بهره تاثیر بگذارند زیرا بانک های مرکزی نرخ بهره را برای کاهش تورم تنظیم می کنند.

 • نرخ اشتغال. اینها می توانند کاملا آشکار باشند در مورد چگونگی عملکرد یک اقتصاد. ایالات متحده آمریکا اغلب از این نظر مهمترین کشور محسوب می شود زیرا بزرگترین اقتصاد را دارد و احتمالا بر سایر اقتصادها تاثیر خواهد گذاشت. به طور معمول ، نرخ اشتغال آنها در اولین جمعه هر ماه اعلام می شود.
 • تولید ناخالص ملی. این به معنای تولید ناخالص داخلی است و میزان تولید یک کشور را از نظر کالاها و خدمات اندازه گیری می کنند.

وقتی این رویدادها اعلام شدند آنچه باید مورد توجه قرار گیرد عبارتند از: آیا اهداف برآورده شدند، فراتر رفتند یا از دست رفته اند؟

اگر اهداف برآورده شده یا از آن فراتر رفته باشند ، می تواند نشان دهد اقتصاد در مسیری خوب حرکت می کند ، که می تواند باعث خرید شود.

اگر اهداف از دست رفتند، می تواند نشان دهد اقتصاد در مسیری بد حرکت می کند ، که می تواند باعث فروش شود.

رويدادهایی مانند موارد فوق معمولا با توجه به زمان سال اعلام می شود. اغلب آنها به سه ماهه سال مراجعه می کنند:

 • سه ماهه اول: ژانویه تا مارس
 • سه ماهه دوم: آوریل تا ژوئن
 • سه ماهه سوم: ژوئیه تا سپتامبر
 • سه ماهه چهارم: اکتبر تا دسامبر

برای مثال شما با اعلامیه هایی از جمله رشد تولید ناخالص داخلی (سه ماهه دوم) پایان می دهید ، که نشان دهنده ارزش توليد اقتصادی کشور از نظر خدمات و محصولات برای آن بخش از سال است.

گفته می شود ، برخی از رویدادها مانند نرخ بهره و تورم هرماه اعلام می شود.

تقویم های اقتصادی فارکس برای همه زمینه های تجارت فارکس مفید است.بیایید به پنج دلیل برتر براي داشتن یکی از آنها نگاه کنیم.

اما قبل از شروع ، ما می خواهیم به سرعت خاطرنشان کنیم که بهترین راه برای یادگیری چگونگی استفاده صحیح از یک تقویم اقتصادي فارکس ، با آموز‍ش تجارت در بازار فارکس است. از ما ۱۰۰٪ رایگان است.

 1. بدانید چه موقع وارد و چه زمانی خارج شوید

با  استفاده صحيح از يک تقویم اقتصادي فارکس ، معامله گران می توانند استراتژی ورود و خروج را ترسیم کنند.

می توانید حوادثی را که به نظر می رسد ممکن است براي ورود به بازار خوب باشند و رويدادهايي را که به نظر می رسد برای خارج شدن خوب باشند ، مشخص کنید.

این نقاط ورود و خروج ممکن است در طی یک روز یا یک هفته یا بیشتر انجام شوند.

اما باید در نظر داشته باشید که ممکن است حوادث غیرمنتظره بین ورود و خروج اتفاق بیفتد، به خصوص اگر یک موقعیت را یک شبه باز کنید. علاوه بر این ممکن است هزینه هایی را متحول شوید.

با این حال ، در حالت ایده آل ، فقط باید وارد بازار شويد و از آن خارج شوید ، زیرا با اطمینان می توانید بگویید که حرکات قابل پیش بینی شما رخ دهد.

به عنوان مثال ، هنگامی که بازار در نقطه پایبنی قرار دارد ، صبر کنید تا قبل از پرش روی حرکت پیش بيني شده تان شروع به عقب نشینی کند. از این طریق می توانید مطمئن باشید آنچه پيش بيني کرده اید اتفاق می افتد. اگرچه ممکن است کمترین نقطه ممکن را از دست دهید ، اما در معرض خطر کمتری قرار خواهید گرفت.

همین امر برعکس نیز اتفاق می افتد.

چند استراتژي وجود دارد که در کنار تقویم اقتصادي فارکس به خوبی کار می کنند. در اینجا دوتا از آنها را مرور می کنیم.

تجارت در جهت رویداد

این استراتژي می تواند به هر دو روش کار کند ، خواه خبر خوب باشد یا بد.

این کار لا انتظار برای وقوع رویداد خبری کار مي کند و سپس بلافاصله باید معاملات را شروع کنید.

اگر خبر خوب باشد ، می خواهید هرچه سریعتر بخرید و افزایش سریع قیمت را مشاهده کنید. وقتی می بینید بازار شروع به بازگشت به حالت عادی می کند، این سیگنالی برای فروش است.

شما می توانید این کار را از چند طریق انجام دهید. ممکن است برخی از پیشنهادات این باشد که به دنبال یک سطح دوبل یا استفاده از عقبگردهای فیبوناچی باشید.

شما می توانید از این استراتژي برای فروش جفت ارزی قبل از کاهش ارزش آن استفاده کنید یا خرید آن بعد از افتد قابل توجهی در قیمت.

اما باید باور داشته باشيد که ارز، قدرت خود را دوباره بدست می آورد. علاوه بر این، شما باید درمورد این واقعیت فکر کنید که چه زمانی ممکن است و آیا این برای شما مناسب است یا خیر.

هرچه مدت بیشتری منتظر سودآوری باشید ، به احتمال بیشتری می تواند اشتباه باشد.

اگر اخبار بسیار طاقت فرسا باشند، بهتر است از ارز دوری کنید. نمونه ای از یک وضعیت بسیار شدید می تواند بحران بانکی یونان باشد.

اخبار را همراه با دو دستور بررسی کنید

برای انجام این کار باید خیلی سريع باشید زیرا بازار سریع تغيير خواهد کرد و باید بتوانید نسبت به آن واکنش نشان دهید. پس از تغییر استراتژي شما نیز بايد تغيير کند.

در صورتی که فکر می کنید خبر مثبت خواهد بود ، این کار را انجام دهید.

یک دستور خرید بالا و پایین از قیمت فعلی بازار ایجاد کنید. از ارزی حدود ۲۰ پیپ را برای هدفگذاری تعیین کنید.

به این ترتیب اگر شاهد صعود باشید ، می توانيد وارد بازار شوید.

وقتي یکی از دستورات شما فعال شد ، دیگری را بردارید و دستور دیگری را برای سود ایجاد کنید.اطمينان حاصل کنید که دستورتان منطقی و تحقیق کرده اید.

اگر خبر بد است ، ممکن است ایده خوبی باشد که هر دو دستور را لغو کرده و استراتژی  را رها کنید. در هر صورت ، همیشه باید توقف ضرر را قرار دهید در صورت نیاز و مرتبا در صورت احساس ضرورت، آنها را تنظيم کنید.

اگر به طور موثری از این استراتژی استفاده می کنيد ، شانس کسب سود بین ۳۰ تا ۵۰ پیپ در یک بازه زمانی بسیار کوتاه و گاه فقط در چند دقیقه دارید.

 1. از نوسانات شدید دوری کنید

بازارهای بی ثبات می توانند فرصتهای خوبی برای خرید یا فروش ارائه دهند. با این حال ، به خاطر داشته باشید که شرایط بسیار بی ثبات بازار برای ورود و ایجاد ریسک بیش از حد غیر قابل پیش بینی است.

تجزیه و تحلیل موثر بازارها بسیار فعال است و بنابراین شناختن اهداف برای تعیین اهداف خود از نظر ورود و خروج دشوار است.

این امر به ویژه در مورد مبتدیانی که هنوز اصول را یاد می گیرند صادق است.

در چنین بازارهایی ممکن است پیش بینی ها نادرست باشند. ممکن است بازار آنقدر در حال حرکت باشد که قیمت ارائه شده به شما بسیار اشتباه باشد.

حتی در بازارهایی که ظاهرا قیمت های واقعی را نشان می دهند ، اختلاف نظر وجود دارد و ممکن است شما با قیمتی بسیار بالاتر یا پایین تر از آنچه که در ابتدا می خواستید بخرید یا بفروشید.

سپس حتی اگر تصمیم به تجارت بگیرید ، ممکن است تاخیر در هنگام دستور شما وجود داشته باشد.بازهم ممکن است بر قیمت خرید و فروش شما تاثیر بگذارد و استراتژي معاملاتی شما را پیچیده تر کند.

در بدترین حالت ، کارگزاران آنلاین ممکن است دست از کار بکشند.

اگر می دانید که این خبر بد خواهد بود ، می دانید چه زمانی اتفاق می افتد ، این بدان معناست که می دانید کی باید یک روز مرخصی بگیرید و مدتی کار دیگری انجام دهید.

 1. بیاموزید چه چیزی بر بازار تاثیر می گذارد و چه چیزی نمی گذارد

همه رویدادهای تقویم اقتصادی فارکس شما بر بازار تاثیر نمی گذارد. برخی از رویدادها ، اگر نتیجه آنها در مدت طولانی مشخص باشد ، به هیچ وجه بازار را جا به جا نخواهند کرد.

از تقویم اقتصادی در کنار تحلیل اساسی و تکنیکال استفاده کنید.

به رویدادهای مشابه  گذشته نگاه کنید و آنها را با رویدادی که اکنون در حال مشاهده آن هستید مقایسه کنید. آنها چه تاثیری در بازار داشته اند و چه مقدار؟

اما در اینجا متوقف نشوی. چرا آنها از این طریق بر بازار تاثیر گذاشته اند؟ شرایط ممکن است مانند گذشته نباشد.

همچنين می توانید به صورت آنلاین مقالات و تالارهای گفتگو درباره تاثیر احتمالی این رویداد را بررسی کنید.

ممکن است متوجه شوید که مردم در حال حاضر درباره آنچه ممکن است اعلام شود صحبت می کنند. این ممکن است یک واقعیت شناخته شده باشد.

با وجود موارد فوق ، این نوع رویدادها هنوز هم باید از نزدیک مورد بررسی قرار گیرند فقط در صورت بروز تغییر اساسی.

 1. جلوتر از دیگران باشید

شما مانند سایر معامله گران بی تجربه ای نیستید که اخبار را نادیده گرفته و قربانی آن شده اند. ضرر آنها سود شما خواهد بود.

معامله گران زیادی وجود دارند که بسیاری از آنها تازه کار هستند و از اهمیت استفاده از یک تقویم اقتصادی فارکس غافل می شوند. آنها ممکن است درک نکنند که چگونه کار می کند (اشتباه بزرگ)!

استفاده یکی از آنها همچنین باعث می شود که یک ژورنال تجارت داشته باشید که می توانید تمام  معاملات خود را در آن ثبت کنید. اینها برای معامله گران بویژه مبتدیان بسیار موثر است، بنابراین می توانند نحوه کار بازار را بیاموزند و از اشتباهات خود درس بگیرند.

علاوه بر اين، شما می توانید هفته خود را برنامه ریزی کنید در حالیکه معامله گران دیگر هر روز صبح از خواب بیدار می شوند و مطمئن نیستند که سفر تجاری آنها را به کجا می برد.

با داشتن یک برنامه مشخص ، شما می توانید یک معامله گر بسیار موثر باشید، خطرات را کاهش دهید و احتمال هراس کمتری خواهید داشت.

یک تقویم اقتصادی فارکس همچنين می تواند به شما در دستیابی به اهداف تجاری بلند مدت کمک کند. معاملات فارکس باید مانند یک شغل جستجو شوند و همه مشاغل نیاز به یک برنامه تجاری دارند.

با درک درست رويدادهايي که بر بازار تاثیر می گذارند، می توانید به مدت یک سال کل معاملات بالقوه مهم را برنامه ریزی کنید.

 1. حوادث را بر حسب اهمیت فیلتر کنید

با یک تقویم اقتصادي فارکس ، تعداد زیادی از رویدادها اغلب می توانند باعث سردرگمی شوند.

خوشبختانه ، بسیاری از تقویم ها به تجار اجازه می دهند تا با توجه به اهمیت ، رویداد های مختلف را فیلتر کنند.

با این کار، اگر احساس کردید ارزش وقت شما را دارند، می توانید بر روی مهمترین رویدادها تحقیق کنید و برای خود تخمین بزنید.

رویدادهايي را که فکر می کنید پتانسیلی را نشان می دهند لیست کنید و سپس ببینید که آیا می توان استراتژی پیرامون آنها ایجاد کرد یا خیر.

بسیاری از تقویم های اقتصادی به روش های مشابه کار می کنند. در بیشتر موارد ، رویدادها با رنگ مشخص می شوند:

 • قرمز: رویداد با تاثیر زیاد
 • نارنجی: رویداد با تاثیر متوسط
 • زرد: رویداد با تاثیر کم

آنها همچنین به احتمال زیاد مقدار واقعی یک رویداد، مقدار مورد انتظار و مورد قبلی را نشان می دهند.

 • واقعی: ارزش فعلی بازار.
 • پیش بيني: پیش بینی می شود که ارزش این ارز چه مقدار خواهد بود.
 • پیشین: ارزش ارز قبل از آخرین رویداد.

متن های فوق بسته به تقویم اقتصادي ای که استفاده می کنید متفاوت خواهد بود. و البته بسته به نوع داده ای که منتشر می شود، نحوه ارائه آن نیز متفاوت خواهد بود.

نکات کلیدی

این نکات کلیدی را به خاطر داشته باشید.

 • از یک تقويم اقتصادي فارکس برای استراتژيک کردن معاملات استفاده کنيد. بدانید چه رویدادهایی را می توان به عنوان نقاط ورود و خروج عالی استفاده کرد.
 • مهمترین رویدادها را پیگیری کنید. هر رویدادی تاثیر در بازار نخواهد داشت ، فقط بر روی موارد مورد نیاز خود متمرکز شوید.
 • از نوسانات خطرناک دوری کنيد. برخی از بازارها فقط بخشی از آن غیر قابل پیش بيني هستند ، بنابراين باید بدانید که چه وقت باید دوری کنید.
 • تصمیمات هوشمندانه بگیرید در حالی که همه افراد در حال وحشت هستند. هنگامي که سایر معامله گران در تلاش هستند تا بفهمند که چرا بازار تا این حد بی پروا عمل می کند، شما با برنامه عمل کنید.

این مقاله توسط مجموعه آموزشی تاجر برتر نوشته شده ، کلیه حقوق مادی و معنوی آن متعلق به مجموعه آموزشی تاجر برتر است و هرگونه کپی برداری و نشر آن بدون ذکر منبع غیر قانونی و حرام است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *