سرمایه

نکات تخصصی: نحوه سرمایه گذاری هوشمند از ۵۰ یورو تا ۵۰۰۰۰ یورو

نکات تخصصی: نحوه سرمایه گذاری هوشمند از ۵۰ یورو تا ۵۰۰۰۰ یورو

چه بخواهید ماهانه ۵۰ پوند را کنار بگذارید ، یا مبلغی را را سرمایه گذاری در نظر گرفته اید، تصمیم گیری صحیح مهم است. در این مقاله آموزش تجارت ، ما به نکات سرمایه گذاری مارک گینگ(Mark King ) ، مشاور مالی، از ۵۰ به ۵۰۰۰۰ پوند نگاهی می کنیم.

برای سرمایه گذاری در فارکس ضروری نیست پول عظیمی داشته باشید. مهم نیست که شما چند پوند در ماه داشته باشید ، و یا اینکه هزاران دلار داشته باشید ، هیچ زمانی بهتر از حال نیست که پول خود را چند برابر کنید.

با نگاه به دراز مدت، سرمایه گذاری در بورس به طور کلی بازده بالاتری را نسبت به حتی از بهترین حساب های پس انداز برای شما به ارمغان می آورد. اگرچه برای مبتدیان اغلب سوال اصلی این است که « چگونه باید سرمایه گذاری کنم؟»

برای پاسخ به این سوال، مارک چهار موقعیت مختلف سرمایه گذاری را جمع کرد و از متخصصان مالی پرسید که در هر مورد با پول نقد چه کاری انجام می دهند؟. خوشبختانه، پاسخ این سوالات به افراد با همه مبالغ کمک می کند تا آنها بدون داشتن سابقه مالی ، شروع به برنامه ریزی برای آینده و خانواده خود کنند.

البته اینها فقط  نکاتی جزئی هستند و ما نمی توانیم آنها را به طور رسمی توصیه کنیم. اگر مردد هستید ، حتما از یک مشاور مالی مستقل برای مشاوره صحیح استفاده کنید تا به  شما در تصمیم گیری بهتر کمک کند.

۵۰ پوند در ماه

بسیار سخت است که با چند پوند که به سختی بدست آورده اید سرمایه گذاری کنید. کی و چه مدت به میزان ریسک شما در سرمایه گذاریتان دارد.

با سرمایه گذاری های ماهانه مانند این ، بهتر است اگر می توانید درک روشنی از صرفه جویی در هزینه را داشته باشید.

اگر به دنبال سرمایه اضطراری هستید یا برای یک خرید بزرگ در سه تا پنج سال آیند صرفه جویی می کنید ، احتمالا یک حساب پس انداز یا ISA راه درستی است.

ایده این است که سپرده های نقدی منظم را به ISA تبدیل کنیم ، جایی که تمام بهره پرداخت شده بدون پرداخت مالیات خواهد بود.

مدیر مشاوره مالی کاندید(Candid) ، جاستین مودری ، به ما یادآوری می کند که مهم نیست ارزش سرمایه شما چقدر باشد، قانون طلایی هرگز تغییر نمی کند: زیاد ریسک نکنید که نتوانید آن را کنترل کنید.

یکی از مزیت های سرمایه گذاری در بورس این است که آنها به طور معمول در برابر رکوردهای احتمالی که برخی از گزینه های آسیب پذیر هستند ، آسیب پذیر نیستند. سرمایه گذاری ماهانه نیز راهی مناسب برای کمک به هموار سازی فراز و نشیب های احتمالی بازارها است.

۲۵۰ پوند در ماه

به گفته آقای مودری(Modray) ، ماهانه ۲۵۰ پوند مبلغ زیادی است که می توانید سرمایه گذاری خود را به طیف وسیعی از دارایی ها تنوع دهید که احتمالا در همان لحظه از زمان تغییر نمی کنند. همچنین می توان با ترکیب سرمایه گذاری های دنبال کننده در بورس ارزان قیمت که در سبک های مختلف مدیریت شده اند ، به سرمایه گذاری های خود اضافه کنید. با این حال ، پیشنهاد اصلی وی این است در این سطح از سرمایه گذاری ها می توانید سرمایه گذاری در بورس های انگلیس و خارج از کشور و همچنین بهره و دارایی ثابت و تجاری را با هدف ایجاد بازده بالاتر شروع کنید.

داریوس مک درموت( Darius McDermott) مدیرعامل خدمات مالی چلسی است. او پیشنهاد می کند که سرمایه گذاران محتاط نر، که ممکن است اولین سرمایه گذاری خود را در دارایی های دیگر به جز پول نقد مستقیم انجام دهند، به ترکیبی از درآمد سهام عدالت اداره شده با حمایت بیشتر از انگلستان ، در کنار صندوق بازگشت مطلق هدفمند، نگاه کنند. آقای مک درموت خاطرنشان می کند که درآمد سهام  راهی برای تولید بازده اضافی بالقوه است که می تواند از قرار گرفتن در معرض بازارهای سهام ناشی شود، بدون این که نوسانات صندوق با رشد بیشتر صورت گیرد.

هر سرمایه گذاری که می خواهید می توانید انجام دهید ، البته مهم است که حداقل سالیانه انتخاب های خود را بررسی کنید و ترجیحا هر شش ماه یکبار ، اطمینان حاصل کنید که پول شما در جای مناسب است.

مبلغ۱۰۰۰۰ یورو

همه کارشناسانی که مارک با آنها صحبت کرد، موافقت کردند که ریسک مهمترین چیزی است که باید قبل از تصمیم گیری درباره سرمایه گذاری ۱۰۰۰۰ پوندی خود در نظر بگیرید. آقای مک درموت سه سوال را مطرح کردند که هر  سرمایه گذار باید در نظر بگیرد:

  1. برای چه مقدار ریسک آمادگی دارید؟
  2. برای چه مدت سرمایه گذاری می کنید؟
  3. هدفی که می خواهید به آن برسید چیست؟

به گفته آقای مک درموت ، یک سرمایه گذار با ریسک متوسط که به دنبال رشد سرمایه خود در طی ده سال است ، دارای ۴۰٪ سهام انگلیس، ۲۰٪ در ایالات متحده و ۱۵٪ در اروپا و ۵٪ در آسیا، ژاپن  است و ۱۰٪ نهایی به صندوق های بازده اختصاص یافته است.

همچنین ، بین همه کارشناسان ما توافق شد که اولین درگاه تماس سرمایه گذاران باید گزینه های سرمایه گذاری با کارآیی مالیاتی باشد. این شامل استفاده کامل کمک هزینه ISA  شما در هر سال است و شما می توانید تا ۲۰۰۰۰ پوند پس انداز کنید و همچنین با در نظر گرفتن حقوق بازنشستگی، می توانید وجوه خود را تا زمان رسیدن به سن بازنشستگی قفل کنید.

مبلغ ۵۰۰۰۰ یورو

به گفته شریدان آدامز ، مدیر تحقیقات سرمایه گذاری در مشاوره مالی مرکزی سهام،  درباره اینکه چگونه و کجا باید مبلغی پنجاه هزار پوندی را سرمایه گذاری کنید، گفته است که به چندین عامل ازجمله زمان، نگرش نسبت به ریسک و اینکه آیا هدف شما دستیابی به رشد یا درآمد است یا کمی از هر دو.

آقای کانولی همچنین می افزاید:اگر سرمایه های زیادی در اختیار شما نیست، در صورت وجود سرمایه گذاری های دیگر ، باید با احتیاط بیشتری در قبال ریسک عمل کنید، زیرا افت ۲۰٪ در سرمایه گذاری ۵۰۰۰۰ پوندی شما(که اصلا غیر معقول نیست را مشاهده خواهید کرد. سرمایه گذاری اولیه شما فقط به ۴۰۰۰۰ پوند یا حتی کمتر کاهش می یابد.

آقای کانولی مانند اکثر متخصصان ، از ریسک شما در سرمایه گذاری های مختلف مانند حفاظت از پول، شما را هدایت می کند. او می گوید ، قرار دادن مقداری پول  در سهام ، دارایی و صندوق های با بهره شروع خوبی است، به خصوص اگر ریسک خود را در هر یک از این سرمایه گذاری ها در مناطق مختلف جغرافیایی یا اندازه های تجاری گسترش دهید.

این مقاله توسط مجموعه آموزشی تاجر برتر نوشته شده ، کلیه حقوق مادی و معنوی آن متعلق به مجموعه آموزشی تاجر برتر است و هرگونه کپی برداری و نشر آن بدون ذکر منبع غیر قانونی و حرام است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *