استراتژی معاملاتی ۱ ساعته نوسانی فارکس EUR / JPY

این استراتژی با استفاده از یک تکنیک منحصر به فرد متقاطع متحرک به همراه شاخص MACD برای مشخص کردن سطح دقیق ورود و خروج قیمت برای معامله گران نوسانگر است.

در اصل ، این استراتژی اکثر مشکلات تجزیه و تحلیل ترند کاربران خود را از بین می برد و بهترین سیگنال های ورود و خروج ممکن را تضمین می کند.

این استراتژی نوسانی کاملاً مناسب برای معامله گران میان مدت و بلند مدت است زیرا متناسب با نمودارهای M30 ، H1 و سایر نمودارهای زمانی بالاتر است.

علاوه بر معاملات فارکس ، این استراتژی می تواند برای تجارت ارز دیجیتال ، سهام و سایر گزینه ها اعمال شود.

تنظیمات نمودار

MetaTrader 4 Indicators: SuperTrend.ex4 (Inputs Variable Modified; Nbr_Period24, Colors Modified; #1=Lime), SuperTrend-signals.ex4 (Inputs Variable Modified; TrendCCI_Period=10, Colors Modified; #0=Blue, #1=Blue), MACD.ex4 (Parameters Modified; Fast EMA=17, Slow EMA=31, MACD SMA=14)

بازه های زمانی ترجیحی: ۳۰ دقیقه ، ۱ ساعته ، ۴ ساعته ، ۱ روزهجلسات معاملات پیشنهادی: هرچه

جفت ارز: EUR / JPY +هر جفت دیگر

مثال تجاری خرید: EUR / JPY (یورو/ ین ژاپن)، نمودار H1

استراتژی

قوانین ورودی بلند

اگر اندیکاتور یا الگوی نمودار زیر نمایش داده شد ، خرید ورودی را شروع کنید:

• اگر خط اندیکاتور SuperTrend از زیر خط اندیکاتور سیگنالهای SuperTrend آبی همانطور که در شکل ۱.۰ نشان داده شده است عبور کند ، گفته می شود که قیمت به سمت صعود هدایت می شود.

• اگر نمودارهای نقره ای شاخص MACD Metatrader 4 بالاتر از سطح صفر افقی همانطور که در شکل ۱.۰ مشاهده می شود ، تراز شوند ، گفته می شود که احساسات کل بازار صعودی است ، از این رو محرکی برای خرید جفت ارز (فارکس) تعیین شده است.

حد ضرر برای خرید ورودی: حد ضرر را در زیر پشتیبانی طولانی مدت قرار دهید.

استراتژی خروج / برای خرید ورودی سود کنید

در صورت تقدم قوانین یا شرایط زیر ، از آن خارج یا سود بگیرید:

• اگر روند صعودی در حال ادامه است و خط شاخص SuperTrend از خط سیگنالهای SuperTrend آبی عبور می کند ، همانطور که در شکل ۱.۰ نشان داده شده است ، گفته می شود که قدرت گاو در حال از بین رفتن است ، بنابراین خروجی یا موضع سود توصیه می شود.

• اگر نمودارهای نقره ای اندیکاتور MACD زیر سطح سیگنال 0.00 تراز شوند، نشان می دهد که قدرت گاوها کاهش می یابد ، بنابراین خروج یا موضع سود کافی خواهد بود.

قوانین فروش ورودی

اگر موارد زیر صحیح است ، دستور فروش را وارد کنید:

• اگر خط اندیکاتور SuperTrend از بالای خط اندیکاتور سیگنالهای SuperTrend آبی به سمت پایین عبور کند ، همانطور که در شکل ۱.۱ نشان داده شده است ، می گویند که قیمت پایین تر کشیده می شود ، بنابراین یک سیگنال برای فروش جفت ارز انتخابی است.

• اگر نمودارهای نقره ای اندیکاتور MACD در زیر سطح افقی صفر مطابق شکل ۱.۱ تراز شوند ، احساس عمومی بازار به نزول است، از این رو سیگنالی برای فروش جفت ارز تمرکز است.

حد ضرر برای فروش ورودی:حد ضرر را بالاتر از مقاومت طولانی مدت قرار دهید.

استراتژی خروج / از فروش ورودی سود کسب کنید

اگر موارد زیر در مرحله مرکزی قرار گرفت ، از آن خارج یا سود کسب کنید:

• اگر در طی یک روند نزولی ، خط اندیکاتور SuperTrend از خط اندیکاتور سیگنالهای SuperTrend آبی عبور کند (به شکل ۱.۱ مراجعه کنید) ، گفته می شود که قدرت خرس متوقف می شود ، بنابراین خروجی یا موضع سود توصیه می شود.

• اگر نمودارهای نقره ای اندیکاتور MACD مجدداً در سطح مرجع 0.00 باقی بمانند ، گفته می شود که وارونگی صعودی قریب الوقوع است ، بنابراین خروجی یا موضع سود توصیه خواهد شد.

مثال تجاری فروش : EUR / JPY (یورو/ ین ژاپن)، نمودار H1

درباره شاخص های تکنیکال فارکس استفاده می شود

شاخص SuperTrend یک روند سفارشی و غیر قابل بازسازی است که بر اساس شاخص فنی CCI است.

شاخص سفارشی سیگنال های SuperTrend-Trend از شاخص هایی استفاده می کند که مانند شاخص متوسط در حال حرکت عمل می کنند.

شاخص MACD یک اندیکاتور مومنتوم است که ارتباط بین دو میانگین متحرک قیمت را نشان می دهد.